- 40 m² – 76,5 m²
- 0 asuntoa vapaana
Rakuunantie 17
Remontoidut vuokra-asunnot Munkkiniemessä
Raikkaat pinnat ja uudet varusteet
Viisikerroksiset talot ovat vehreällä tontilla Rakuunantien päässä, pienen metsikön kupeessa. V. 2016-17 remontoiduissa asunnoissa on erittäin selkeät ja helposti kalustettavat tilaratkaisut sekä uudet, raikkaat pinnat. Osassa huoneistoissa keittiötilat avautuvat olohuoneeseen ja osassa on erillinen ruokailukeittiö. C-D talon alimmassa kerroksessa olevissa asunnoissa on oma pihaterassi ja kaikissa muissa asunnoissa on parveke.
Talon asukkaiden käytössä on yhteinen saunaosasto ja kerhohuone. Pesulassa ja erillisessä kuivaushuoneessa lakanapyykit hoituvat tuota pikaa. Vehreällä pihalla on runsaasti leikki- ja oleskelutilaa. Tontin reunalla on autoille katospaikkoja sekä pistokepaikkoja.
Asunnot ja koko talo pihoineen ovat savuttomia.
Asunnot ja koko talo pihoineen ovat savuttomia.
Osoite
Vuokrattavia asuntoja
65Rakennusten lukumäärä
3Huoneisto tyypit
2h, 3h
Asuntojen koot
2h: 40 m² – 60 m²
3h: 74 m² – 76,5 m²Yleiset tilat
Kerhohuone, Väestönsuoja, Ullakko, kellari tai irtaimistovarasto, Ulkoiluvälinevarasto, Talosauna, Pesutupa, Kuivaushuone
Autopaikat
Autokatos 21 kpl
Avopaikka 18 kplLisätiedot sato@khtahti.fi
Ei sisälly vuokraanMuut
Palvelupäällikkö
Olli Eräniemi
Huoltoyhtiö
Kiinteistöhuolto Tahti, Mäntyviita 2, 02110, ESPOO
sato@khtahti.fi
020 750 5360
[020 750 5360](020 750 5360)
https://kiinteistohuoltotahti.fi/
Vuokraan sisältyy
Talon säännöt
Vapaat autopaikat (5 kpl)
Rakuunantie 17 Piha
Lämpötolppa
Vapaana 3 kpl
Rakuunantie 17 Katos
Lämpötolppa
Vapaana 2 kpl