- 59 m² – 68,5 m²
- 1 asunto vapaana
Veturikuja 3
Vuokrattavia asuntoja
24Rakennusten lukumäärä
2Huoneistotyypit
2h, 3h
Asuntojen koot
2h: 59 m² – 59 m²
3h: 68,5 m² – 68,5 m²Yleiset tilat
Pesutupa, Kerhohuone, Kuivaushuone, Väestönsuoja, Ullakko, kellari tai irtaimistovarasto, Ulkoiluvälinevarasto, Talosauna
Valmistumisvuosi
1991Palvelupäällikkö
Sara Korhonen
Sisätilojen huolto
SATO talomestari
Huoltoyhtiö
Asuma Palvelut, Kannuskuja 2, 01200, VANTAA
aspa@asumapalvelut.fi
0207 792 300
https://www.asumapalvelut.fiLemmikit sallittu
Kyllä
Grillaus sallittu
Kyllä
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Autopaikat
Avopaikka
21 kpl
Vapaat autopaikat (6 kpl)
Veturikuja 3 Piha
Vapaana 4 kpl
Veturikuja 3 Piha
Lämpötolppa
Vapaana 2 kpl
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Koteja Tikkurilan keskustassa
Kaikki palvelut käden ulottuvilla
Vain muutaman askeleen päässä Tikkurilan rautatieasemalta sijaitsevan kohteen kaikissa kodeissa on parveke. Yksiöissä makuuhuoneeseen kuljetaan keittiön kautta ja parvekkeelle olohuoneesta. Kaksioissa makuuhuoneet sijaitsevat kätevästi vierekkäin, ja parvekkeelle on kulku ruokailutilasta. Kaikissa asunnoissa on tilavaraus toiselle jääkaapille tai pakastimelle sekä astianpesukoneelle ja pyykinpesukoneelle.
Pidämme tästäkin talosta hyvää huolta, ja teemmekin kiinteistöön parveke – ja julkisivukorjauksia välillä huhtikuu – elokuu 2026. Asumishaitta huomioidaan vuokra-alennuksena haitta-ajalta. Alennuksesta tiedotamme tarkemmin asukkaita.