Siirry pääsisältöön
Palaa hakutuloksiin

Kauklahti, Espoo

Hansatie 4 K

  • Vesimaksu 27 €/hlö/kk
  • 2h+k, 59 m²
  • Vuokrattu
  • 3/4 , talossa ei hissiä
  • Kauklahti, Espoo

    Katso kartalla

Toimivapohjainen kaksio Kauklahdessa

Luonnonläheistä asumista junaradan varrella

Vehreällä rinnetontilla sijaitsevan vuokrakodin pohjaratkaisu on perinteinen ja toimiva. Asuinhuoneet ovat tilavia ja valoisia, ja olohuoneen levyinen parveke tarjoaa mukavasti lisätilaa kesällä. Erillinen keittiö kätkee sisäänsä kokkailun jäljet ja ruoan tuoksut, ja sinne mahtuu myös pieni ruokapöytä ikkunan ääreen. Erilliset kylpyhuone ja wc helpottavat arkisia askareita. Säilytystilaa löytyy niin isosta vaatehuoneesta kuin eteisen kaapeistakin.

Asuinhuoneissa on helppohoitoiset laminaattilattiat. Kylpyhuone on kaakeloitu. Keittiön varusteisiin kuuluu nelilevyinen sähköliesi, jää-pakastinkaappi sekä astianpesukonevaraus.

Taloyhtiössä kesäkuussa 2026 aloitettu käyttövesiputkien uusiminen ja viemäreiden sukitusurakka etenee suunnitellussa aikataulussa. Portaat A-E ovat valmiit, joten niissä urakka ei enää aiheuta haittaa. F-G portaat ovat työn alla syyskuun alussa ja H-K portaat urakoidaan kuntoon loppuvuoden aikana. Urakan huoneistokohtainen remonttiaika on noin 3-4 viikkoa ja voit asua huoneistossa koko remontin ajan. Asuntoosi kohdistuvalta remonttiajalta saat 50 % vuokrahyvityksen, joka suoritetaan urakan valmistuessa.

Vuokraan sisältyvät

Laajakaista, Telia 50 M
SATO Talomestari
OmaSATO

Lisämaksulla saat

Talosauna
Lue lisää asiakaseduista

  • Sauna

    Ei

  • Parveke

    Kyllä

  • Piha / terassi

    Ei

  • TV-järjestelmä

    Kaapeli

  • Lieden tyyppi

    Keraaminen

  • Astianpesukone

    Liitännät

  • Pesukoneliitännät

    Tulo- ja poistoliitännät

  • Vapautuminen

    Vuokrattu

  • Varallisuusrajat

    Ei

  • Vuokra

  • Vuokravakuus

    0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)

  • Kotivakuutus

    Pakollinen, ei sisälly vuokraan

  • Vesimaksu

    27 €/hlö/kk

  • Sähkömaksu

    Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.

  • Laajakaista

    Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.

  • Lemmikit sallittu

    Kyllä

  • Savuttomuus

    Koko talo piha-alueineen on savuton

Vapaita asuntoja tästä talosta

Muut vastaavat asunnot alueelta

Etsitkö kotia tältä alueelta? Tee hakuvahti ja kuule vapautuvista asunnoista ensimmäisenä!

Tee hakuvahti, niin saat ilmoitukset sähköpostiisi, kun toiveitasi vastaavia koteja vapautuu. Voit tehdä yhden tai useamman hakuvahdin ja halutessasi jakaa ne kavereiden kanssa.

Tee hakuvahti