Kivenlahti, Espoo
Aalto 4 C
- Vesimaksu 27 €/hlö/kk
- 1h+k, 38,5 m²
- Vuokrattu
- 6/6 , talossa hissi
Kivenlahti, Espoo
Katso kartalla
Merenrantaelämää Espoossa
Tilavia ja toimivia 70-luvun koteja
Tilava vuokrayksiö merenrannalla, hyvien kulkuyhteyksien tuntumassa, on tutustumisen arvoinen. Isoon asuinhuoneeseen saa helposti mahtumaan sängyn ja leppoisan sohvaryhmän, ja keittiönpöydän ääressä on mukava ihailla piha- ja merimaisemia.
Asuinhuoneiden lattiamateriaalina on muovimatto. Kylpyhuoneessa on amme ja kosteiden tilojen muovimatto. Keittiössä on jää-pakastinkaappi ja nelilevyinen sähköliesi.
Taloyhtiössä aloitetaan syyskuussa 2026 viemärien sukitus ja käyttövesiputkien uusiminen. Urakan huoneistokohtainen remonttiaika on noin 4 viikkoa ja voit asua huoneistossa koko remontin ajan. Asuntoosi kohdistuvalta remonttiajalta saat 50 % vuokrahyvityksen, joka suoritetaan urakan valmistuessa.
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.