Siirry pääsisältöön
Palaa hakutuloksiin

Aurinkolahti, Helsinki

Aurinkotuulenkatu 20 A

Vuokrakoti kanavan varrella

Kaksio modernissa Aurinkolahdessa

Aurinkolahden rantabulevardien varrella, Uutelan kanavan kupeessa odottaa uusia asukkaitaan valoisa ja persoonallinen kaksio, jonka reilun kokoinen lasitettu parveke avautuu eteläkaakkoon pihan puolelle. Viihtyisässä vuokrakodissa on selkeä pohjaratkaisu, joka on helppo sisustaa mieleisekseen.

Asuinhuoneiden lattiat ovat lautaparkettia ja sinisävyiseksi kaakeloidussa kylpyhuoneessa on mukavuuslattialämmitys. Kodikkaassa keittokomerossa on pähkinäpuun sävyiset laminaattitasot ja vaaleat kaapistot. Jää-pakastinkaapin lisäksi keittokomerossa on astianpesukone, keraaminen liesi, erillinen uuni sekä varaus mikroaaltouunille.

Kylpyhuoneessa on tilaa sekä liitännät pyykinpesukoneellesi. Kodin kruunaa oma sauna, jossa on rentouttavaa saunoa päivän päätteeksi omalla aikataululla. Säilytystilaa löytyy makuuhuoneen kaapeista.

Tulehan tutustumaan tähän kotiin paikan päälle!

Autohallipaikka sisältyy vuokraan.

Aurinkotuulenkatu 20 on savuton talo. Asunnot parvekkeineen sekä talo piha-alueineen ovat savuttomia.

Vuokraan sisältyvät

Laajakaista, Telia 50 M
SATO Talomestari
Autopaikka

Lisämaksulla saat

Lue lisää asiakaseduista

  • Sauna

    Kyllä

  • Parveke

    Lasitettu parveke

  • Jääkaapin tyyppi

    Jääkaappipakastin

  • Lieden tyyppi

    Perinteinen

  • Astianpesukone

    Kyllä

  • Pesukoneliitännät

    Tulo- ja poistoliitännät

  • Vapautuminen

    Vapautumassa 1.11.

  • Varallisuusrajat

    Ei

  • Vuokra

    1 025 €/kk
  • Vuokravakuus

    0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)

  • Vuokrasopimus

    Määräaikainen (12 kk), jatkuu automaattisesti toistaiseksi voimassa olevana

  • Irtisanomis­mahdollisuus

    12 kk vuokrasopimuksesta tai sopimussakolla aiemmin

  • Kotivakuutus

    Pakollinen, ei sisälly vuokraan

  • Vesimaksu

    27 €/hlö/kk

  • Sähkömaksu

    Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.

  • Laajakaista

    Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.

  • Lemmikit sallittu

    Kyllä

  • Savuttomuus

    Koko talo piha-alueineen on savuton

Vapaita asuntoja tästä talosta

Muut vastaavat asunnot alueelta

Etsitkö kotia tältä alueelta? Tee hakuvahti ja kuule vapautuvista asunnoista ensimmäisenä!

Tee hakuvahti, niin saat ilmoitukset sähköpostiisi, kun toiveitasi vastaavia koteja vapautuu. Voit tehdä yhden tai useamman hakuvahdin ja halutessasi jakaa ne kavereiden kanssa.

Tee hakuvahti