Katajanokka, Helsinki
Matruusinkatu 2 C
Kaunis kolmio Katajanokalla
Merinäköaloja ja suojaisia korttelipihoja
Lasitettu, lounaaseen pihan puolelle avautuva parveke sekä perinteisen toimiva läpitalon pohjaratkaisu ovat tämän meren rannalla sijaitsevan kodin valtteja. Valoisaan keittiöön tuo ilmettä persoonallinen kulmaikkuna ja makuuhuoneet sijaitsevat vähäliikenteisen Matruusinkadun puolella. Erillinen vaatehuone pitää huolen, että säilytystila ei lopu heti kesken.
Asuinhuoneissa on kauniit tammensävyiset laminaattilattiat. Kylpyhuoneessa on laattalattia ja kaakeloidut seinät sekä liitännät pyykinpesukoneelle. Keittiössä on jää-viileäkaappi ja nelilevyinen sähköliesi. Keittiöön on mahdollista asentaa astianpesukone.
Vuokraan sisältyy
Talon säännöt
Pinta-ala
68,5 m²
Huoneistotyyppi
3 huonetta + keittiö
Kerros
3/4
Hissi
Ei
Sauna
Ei
Parveke
Lasitettu parveke
Valmistumisvuosi
1980
Peruskorjausvuosi
2011
TV-järjestelmä
Kaapeli
Vapautuminen
Vuokrattu
Varallisuusrajat
Ei
Vuokra
Vuokravakuus
0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)
Kotivakuutus
Pakollinen, ei sisälly vuokraan
Vesimaksu
27 €/hlö/kk
Sähkömaksu
Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.
Laajakaista
Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.
Lemmikit sallittu
Kyllä
Savuton talo
Ei
Jääkaapin tyyppi
Jääpakastinkaappi
Lieden tyyppi
Perinteinen
Astianpesukone
Liitännät
Pesukoneliitännät
Tulo- ja poistoliitännät
Energialuokka
E
Vastuullisuusraportti
Yleiset tilat
Kerhohuone, Kuivaushuone, Pesutupa, Väestönsuoja, Ullakko, kellari tai irtaimistovarasto, Talosauna, Mankeli
Autopaikat
Lisätiedot kh@katajanokanhuolto.fi
Ei sisälly vuokraan
Palvelupäällikkö
Miika Mertaniemi
Sisätilojen huolto
SATO talomestari
Huoltoyhtiö
Tapiolan Lämpö Oy, Mäntyviita 2, 02110, ESPOOhttps://www.tapiolanlampo.fi/
Väestönsuoja
Kyllä
Pelastussuunnitelma
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.