Kontula, Helsinki
Tanhuankuja 2 D
- Vesimaksu 27 €/hlö/kk
- 2h+kk, 50,5 m²
- Vuokrattu
- 2/4
Kontula, Helsinki
Katso kartalla
Toukokuu 0 €
Vuokraa tämä SATOkoti ja toukokuun 2026 vuokra on 0€. Kampanja on voimassa 12.3. - 30.4.2026 ja se koskee uusia sopimuksia SATOkoteihin, joiden sivulla kampanjasta on erikseen mainittu. Kampanjakoteihin voit tehdä toistaiseksi voimassa olevan vuokrasopimuksen, jonka vähimmäiskesto on 12 kuukautta. Vesimaksu laskutetaan normaalisti.
Juuri sopivan kokoinen kaksio
Kontulan urheilupuiston naapurissa
Väitämme, että tässä kaksiossa on liki täydellinen pohjaratkaisu pariskunnalle tai tilasta tykkäävälle itsekseen asujalle. Makuuhuone on mukavasti kylppärin tuntumassa ja olohuoneessa reilusti tilaa niin sohvaryhmälle kuin työpöydällekin. Keittokomeron ikkunan ääreen saa mahtumaan pienen aamiaispöydän. Länsiluoteeseen puiden reunustaman Tanhuantien puolelle avautuvalta lasitetulta parvekkeelta näkee myös Kontulantien vilinän.
Asuinhuoneissa on laminaattilattiat ja kylppäri on kaakeloitu. Keittokomerossa on jää-pakastinkaappi, 2023 uusittu keraaminen liesi ja paikka astianpesukoneelle. Kylpyhuoneessa on tilavaraus pesukoneelle.
Tule tarkistamaan, oletko kanssamme samaa mieltä pohjaratkaisun parhaudesta!
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.