Kruununhaka, Helsinki
Snellmaninkatu 23 A
- Vesimaksu 27 €/hlö/kk
- 3h+k, 74 m²
- Vuokrattu
- 3/6 , talossa hissi
Kruununhaka, Helsinki
Katso kartalla
Vuokra-asuntoja Kruununhaassa
Komea kotitalo ja ihanat vanhat korttelipihat
Tämä valoisa ja tunnelmallinen kolmio Helsingin kantakaupungissa yllättää toimivuudellaan ja näkymillään. Kantakaupungissa sijaitsevassa kaupunkikodissa on todellinen harvinaisuus: etelään avautuva parveke Kruununhaassa. Läpitalon huoneistosta avautuvat upeat näkymät kahteen ilmansuuntaan: Etelään Snellmaninkadulle ja länteen.
Huoneiston keittiö on hieman erillään olohuoneesta, silti samaa, avaraa tilaa. Erillinen WC ja kylpyhuone lisäävät asunnon toimivuutta arjessa. Asunnossa on runsaasti säilytystilaa. Tutustu myös taloyhtiön edustustasoisiin saunatiloihin Helsingin kattojen yllä.
Huoneisto on täysin remontoitu vuonna 2023.
Talon A-porras on valmistunut 1988 ja hissi on ainoastaan A-portaassa.
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.