Kumpula, Helsinki
Gadolininkatu 1 B
- Vesimaksu kulutuksen mukaan
- 4h+k, 88 m²
- Vuokrattu
- 2/5 , talossa hissi
Kumpula, Helsinki
Katso kartalla
Tilaa ja toimivuutta asumiseen
Nykyaikainen vuokra-asunto Kumpulassa
Talon päädyssä sijaitsevan tilavan kodin ikkunat aukeavat kahteen ilmansuuntaan. Olohuone ja avoin keittiö muodostavat yhdessä selkeän oleskelualueen, joka on helppo kalustaa asujansa näköiseksi. Makuuhuoneet on ryhmitelty vierekkäin asunnon toiselle puolelle. Kodin lisäilo on suuri parveke, jonka lasitettu osuus on kuin kesähuone ja lasittamaton osuus sopii vaikkapa ruukkupuutarhurin keitaaksi.
Asuintilojen lattiat ovat tammilankkua mukailevaa laminaattia, jonka sävy on hillitysti vaalean harmaa. Valkoiseksi maalattuja seiniä elävöittää tehosteseinä, jonka murretun harmaa sävy sopii kauniisti lattialaminaatin väriin. Keittiökaapistojen ovet ovat raikkaan valkoiset ja ylä- ja alakaappien välinen tila on laatoitettu kiiltävän valkoisilla laatoilla. Työtaso on harmaata laminaattia. Varustukseen kuuluu keraaminen liesi, astianpesukone ja kylmälaitteet. Kylpyhuoneessa seinät ovat kiiltävän valkoista laattaa ja tehosteseinät ja ovat harmaat. Lattialaatat ovat neutraalin harmaan sävyiset. Pesukoneelle ja kuivausrummulle on varaus.
Asunnot parvekkeineen ja terasseineen sekä talot pihoineen ovat savuttomia.
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.