Lauttasaari, Helsinki
Lauttasaarentie 19 A
- 1 599 €
- Vesimaksu 27 €/hlö/kk
- 4h+k, 82,5 m²
- Vapautumassa 1.12.
- 4/4 , talossa hissi
Lauttasaari, Helsinki
Katso kartalla
Tilavia vuokra-asuntoja
Loistavat liikenneyhteydet ja ulkoilureitit
Lauttasaarentien ja Koillisväylän kulmassa sijaitsevan taloyhtiön asunnoissa on valoisat, selkeät pohjaratkaisut, tilavat kylpyhuoneet sekä kaikissa asunnoissa parvekkeet. Vapautuvat vuokra-asunnot luokitellaan SATOn neljän tähden laatukodeiksi.
Asuinhuoneiden lattiat ovat laminaatti. Kylpyhuoneen seinät on laatoitettu ja amme on vaihdettu suihkuksi.
Keittiössä on jää-pakastinkaappi, nelilevyinen liesi ja varaus astianpesukoneelle.
Kiinteistöllä tehdään viemäreiden sukitus vuoden 2026 aikana. Alustavan aikataulun mukaan työt asunnoissa alkavat elokuussa 2026. Asuntokohtainen työskentelyaika on noin kaksi viikkoa. Työt asunnoissa päättyvät arviolta lokakuussa 2026. Asunnoissa voi asua remontin aikana.
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Oma talomestari
Tuttu talomestari huolehtii kotitalon viihtyisyydestä ja tulee apuun, kun kodissa on korjattavaa.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.
Vapaita asuntoja tästä talosta
Muut vastaavat asunnot alueelta
Etsitkö kotia tältä alueelta? Tee hakuvahti ja kuule vapautuvista asunnoista ensimmäisenä!
Tee hakuvahti, niin saat ilmoitukset sähköpostiisi, kun toiveitasi vastaavia koteja vapautuu. Voit tehdä yhden tai useamman hakuvahdin ja halutessasi jakaa ne kavereiden kanssa.