Aurinkolahti, Helsinki
Hellekuja 1 B
Vaaleita koteja kanavan rannalla
Moderni Aurinkolahti hurmaa väreillään
Uusi koti Uutelan tuntumasta!
Parvekkeelta näkymä aurinkoiselle pihalle ja kimaltavalle kanavalle, avoin valoisa pohjaratkaisu ja hyvin varusteltu keittokomero - voiko yksiöltä enempää toivoakaan?
Asuinhuoneissa on vaaleat tammilaminaattilattiat. Kylpyhuoneen tummanharmaalla laatoitetussa lattiassa on mukavuuslämmitys, seinissä valkoiset kaakelit ja tyylikkäänä tehosteena yksi seinä eläväpintaista vaaleanharmaata vaakaan ladottua laattaa. Keittiön yläkaapistot ovat valkoiset ja alakaapistot tummanharmaat. Vakiovarusteina astianpesukone, jää-pakastinkaappi sekä kotikokkia ilahduttamaan keraaminen liesi.
Talon alla on autohalli, josta talon asukkaat voivat vuokrata käyttöönsä autohallipaikan.
Vuokraan sisältyy
Talon säännöt
Pinta-ala
32 m²
Huoneistotyyppi
1 huone + keittokomero
Kerros
4/5
Hissi
Kyllä
Sauna
Ei
Parveke
Lasitettu parveke
Valmistumisvuosi
2012
TV-järjestelmä
Kaapeli
Vapautuminen
Vuokrattu
Varallisuusrajat
Ei
Vuokra
Vuokravakuus
0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)
Kotivakuutus
Pakollinen, ei sisälly vuokraan
Vesimaksu
27 €/hlö/kk
Sähkömaksu
Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.
Laajakaista
Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.
Lemmikit sallittu
Kyllä
Savuton talo
Ei
Lieden tyyppi
Keraaminen
Astianpesukone
Kyllä
Pesukoneliitännät
Tulo- ja poistoliitännät
Energialuokka
C
Vastuullisuusraportti
Yleiset tilat
Kerhohuone, Kuivaushuone, Pesutupa, Väestönsuoja, Ullakko, kellari tai irtaimistovarasto, Ulkoiluvälinevarasto, Lastenrattaiden säilytyshuone, Talosauna
Autopaikat
Autohalli 47 kpl
Lisätiedot satokumppanikanava@vuokki.fi
Ei sisälly vuokraan
Palvelupäällikkö
Anne Salonen
Sisätilojen huolto
SATO talomestari
Huoltoyhtiö
Vuo-Kiinteistöpalvelut Oy, Tyynylaavantie 20, 00980, HELSINKIhttps://vuokki.fi/
Väestönsuoja
Kyllä
Pelastussuunnitelma
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.