Siirry pääsisältöön
Palaa hakutuloksiin

Etelä-Haaga, Helsinki

Vanha viertotie 8 B

Hae tätä asuntoa

Elo- ja syyskuu -50 %

Vuokraa tämä SATOkoti ja saat elo- ja syyskuun 2026 vuokrista -50 %. Kampanja on voimassa 22.6. - 24.7.2026 ja se koskee uusia sopimuksia SATOkoteihin, joiden sivulla kampanjasta on erikseen mainittu. Kampanjakoteihin voit tehdä toistaiseksi voimassa olevan vuokrasopimuksen, jonka vähimmäiskesto on 12 kuukautta. Vesimaksu laskutetaan normaalisti.

Ylimmän kerroksen rauhaa

Valloittava vuokra-asunto Etelä-Haagan Kultareunasta!

Tähän ihanaan kaksioon tulvii luonnonvaloa peräti viidestä itään antavasta ikkunasta. Kauniin kodin pohjaratkaisu on erittäin toimiva ja ylimmän kerroksen rauha tuo arkeen seesteistä tunnelmaa.

Asuinhuoneissa on tammilaminaattilattiat, kylpyhuoneessa tummanharmaa lattialaatoitus ja hillityn keltainen seinäkaakelointi. Kodikkaassa keittiössä on valkoiset yläkaapistot ja syvän tummanharmaat alakaapistot, molemmat korkeakiiltoisella pinnoitteella. Tummanharmaa laminaattityötaso ja valkoiset vaakaan ladotut kalustevälikaakeloinnit täydentävät rennon tyylikkään kokonaisuuden. Varusteina ovat jää-pakastinkaappi ja nelilevyinen sähköliesi.

Asunnossa ei ole pesukonevarausta, mutta A-portaassa on helppokäyttöinen pesutupa kuivaushuoneineen.

Vuokraan sisältyvät

Laajakaista, Telia 50 M
OmaSATO
Talopesula

Lisämaksulla saat

Autopaikka, vapaana 2 kpl
Talosauna
Lue lisää asiakaseduista

  • Sauna

    Ei

  • Parveke

    Ei

  • Piha / terassi

    Ei

  • TV-järjestelmä

    Kaapeli

  • Lieden tyyppi

    Perinteinen

  • Astianpesukone

    Liitännät

  • Vapautuminen

    Heti vapaa

  • Varallisuusrajat

    Ei

  • Vuokra

    869 €/kk
  • Vuokravakuus

    0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)

  • Vuokrasopimus

    Toistaiseksi voimassa oleva, minimi asumisaika 12 kk

  • Irtisanomis­mahdollisuus

    12 kk vuokrasopimuksesta tai sopimussakolla aiemmin

  • Kotivakuutus

    Pakollinen, ei sisälly vuokraan

  • Vesimaksu

    27 €/hlö/kk

  • Sähkömaksu

    Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.

  • Laajakaista

    Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.

  • Lemmikit sallittu

    Kyllä

  • Savuton talo

    Ei

Vapaita asuntoja tästä talosta

Muut vastaavat asunnot alueelta

Etsitkö kotia tältä alueelta? Tee hakuvahti ja kuule vapautuvista asunnoista ensimmäisenä!

Tee hakuvahti, niin saat ilmoitukset sähköpostiisi, kun toiveitasi vastaavia koteja vapautuu. Voit tehdä yhden tai useamman hakuvahdin ja halutessasi jakaa ne kavereiden kanssa.

Tee hakuvahti