Etelä-Haaga, Helsinki
Vanha viertotie 8 B
- Vesimaksu 27 €/hlö/kk
- 2h+k, 48 m²
- Vuokrattu
- 3/3 , talossa hissi
Etelä-Haaga, Helsinki
Katso kartalla
Peruskorjatut valoisat asunnot
Etelä-Haagan Kultareuna - lintukoto keskellä kaupunkia
Valloittava vuokra-asunto Etelä-Haagan Kultareunasta!
Ylimmän kerroksen vastaremontoituun kaksioon tulvii luonnonvaloa peräti viidestä itään antavasta ikkunasta. Kauniin kodin pohjaratkaisu on erittäin toimiva ja pisteenä i:n päälle sekä keittiössä että eteisessä on huolella kunnostetut alkuperäiset 50-luvun lasiovet.
Asuinhuoneissa on tammilaminaattilattiat, kylpyhuoneessa tummanharmaa lattialaatoitus ja hillityn keltainen seinäkaakelointi. Kodikkaassa keittiössä on valkoiset yläkaapistot ja syvän tummanharmaat alakaapistot, molemmat korkeakiiltoisella pinnoitteella. Tummanharmaa laminaattityötaso ja valkoiset vaakaan ladotut kalustevälikaakeloinnit täydentävät rennon tyylikkään kokonaisuuden. Varusteina ovat jää-pakastinkaappi ja nelilevyinen sähköliesi.
Asunnossa ei ole pesukonevarausta, mutta A-portaassa on helppokäyttöinen pesutupa kuivaushuoneineen.
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.