Etelä-Haaga, Helsinki
Kangaspellontie 5 A
- Vesimaksu 27 €/hlö/kk
- 3h+k, 61 m²
- Vuokrattu
- 3/4
Etelä-Haaga, Helsinki
Katso kartalla
Kaunis vuokra-asunto tunnelmallisessa talossa
Isot ikkunat ja lasitettu länsiparveke
Selkeän läpitalon kolmion olohuoneesta on käynti lasitetulle länsiparvekkeelle, jossa viihtyy viileämpinäkin iltoina. Isot ikkunat tuovat valon ja ympäröivät maisemat osaksi kotia. Kauniin selkeälinjaisessa keittiössä kaikki on käden ulottuvilla ja paikka ruokailuryhmälle löytyy olohuoneesta lasiseinällä erotetusta tilasta.
Asuintilojen lattiat ovat käytännöllistä tammilaminaattia. Keittiön yläkaapit ovat kiiltävän valkoiset ja alakaappien ovet ovat mustaa saarniviilua. Ylä- ja alakaappien välitila on laatoitettu valkoisilla laatoilla. Työtasot ovat vaaleaa laminaattia. Varusteina on jääkaappipakastin, keraaminen liesi ja astianpesukone. Astianpesukone on integroitu kalusteisiin ja muiden kodinkoneiden näkyvät osat ovat rosterin värisiä. Kylpyhuoneen seinät on laatoitettu valkoisella laatalla ja lattiat ovat mustaa kuusikulmaista laattaa, allaskaappi on mustaa tammiviilua. Pyykinpesukoneelle ja kuivausrummulle on tilavaraus.
Asunto ja koko talo pihoineen ovat savuttomia.
Asuntojen parvekkeet ovat toistaiseksi käyttökiellossa ja parvekkeille on suunnitteilla korjauksia. Käyttökiellon ajalta maksetaan vuokrahyvitystä.
Vuokraan sisältyvät
Lisämaksulla saat
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.