Kannelmäki, Helsinki
Vetelintie 5 A
Soma yksiö Kannelmäessä
Polveileva pihapiiri tarjoaa parhaat leikkipaikat
Päättyvän tien päässä, Päiväkoti Tiu'un vieressä sijaitsee valoisa ja viihtyisä yksiö. Eteisessä on valmista säilytystilaa kaapistoissa. Keittiö on erikseen, mikä luo pikkukotiin asuntomaisuutta. Varustukseen kuuluu jääkaappipakastin, lattiauuni ja perinteinen 4-levyinen liesi. Kodin lattiamateriaalina toimii siisti muovimatto ja seinät on maalattu. Kylpyhuoneessa on kaakeloidut seinät ja omaa liitännät ja tilavarauksen pyykinpesukoneelle. Tervetuloa tutustumaan tähän somaan pikkukotiin!
Vuokraan sisältyy
Talon säännöt
Pinta-ala
33,5 m²
Huoneistotyyppi
1 huone + keittokomero
Kerros
5/6
Hissi
Kyllä
Sauna
Ei
Parveke
Ei
Piha / terassi
Ei
Valmistumisvuosi
1976
Peruskorjausvuosi
2005
TV-järjestelmä
Kaapeli
Vapautuminen
Vuokrattu
Varallisuusrajat
Ei
Vuokra
Vuokravakuus
0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)
Kotivakuutus
Pakollinen, ei sisälly vuokraan
Vesimaksu
27 €/hlö/kk
Sähkömaksu
Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.
Laajakaista
Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.
Lemmikit sallittu
Kyllä
Savuton talo
Ei
Lieden tyyppi
Keraaminen
Astianpesukone
Ei
Pesukoneliitännät
Tulo- ja poistoliitännät
Energialuokka
E
Vastuullisuusraportti
Yleiset tilat
Kuivaushuone, Pesutupa, Ullakko, kellari tai irtaimistovarasto, Väestönsuoja, Ulkoiluvälinevarasto, Talosauna
Autopaikat
Avopaikka 68 kpl
Lisätiedot sato@tl-konserni.fi
Ei sisälly vuokraan
Palvelupäällikkö
Anton Kalmari
Sisätilojen huolto
SATO talomestari
Huoltoyhtiö
Tapiolan Lämpö Oy, Mäntyviita 2, 02110, ESPOOhttps://www.tapiolanlampo.fi/
Väestönsuoja
Kyllä
Pelastussuunnitelma
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.