Pitäjänmäki, Helsinki
VastuullisempiGreen homesPiispantie 3 E
viihdy vehreässä reimarlassa
Väljästi rakennettu kehittyvä kortteli
Katso esittelyvideo talosta
Piispantiellä on useampi talo samassa yhtenäisessä pihapiirissä. Vehreät piha-alueet ja matala arkkitehtuuri lisäävät alueen viihtyisyyttä. Talot on nimetty Aleksis Kiven teoksen Seitsemän veljestä mukaan ja Piispantie 3:n talot ovat Eero, Venla ja Männistö.
Männistö, talo E, on valmistunut vuonna 1993. 1960-luvulla valmistuneet Eero ja Venla, talot A-B ja C-D, on remontoitu ja asunnot ovat saaneet uudet raikkaat pinnat ja nykyaikaiset varusteet. Remontin yhteydessä myös yhteiskäytössä olevia tiloja on kunnostettu.
Talojen lämmitysmuodoksi on valittu ympäristöystävällinen maalämpö.
Vuokraan sisältyy
Talon säännöt
Pinta-ala
51 m²
Huoneistotyyppi
2 huonetta + keittokomero + sauna
Kerros
3/3
Hissi
Kyllä
Sauna
Kyllä
Parveke
Kyllä
Valmistumisvuosi
1993
Vapautuminen
Vuokrattu
Varallisuusrajat
Ei
Vuokra
Vuokravakuus
0 €, (yrityksille min. 1 kk vuokra)
Kotivakuutus
Pakollinen, ei sisälly vuokraan
Vesimaksu
25 €/hlö/kk
Sähkömaksu
Vuokralainen solmii itse sähkösopimuksen.
Laajakaista
Vuokraan sisältyy 50 M laajakaistaliittymä. Voit hankkia lisänopeutta etuhintaan ottamalla yhteyttä operaattoriin Telia.
Lemmikit sallittu
Kyllä
Savuton talo
Kyllä
Astianpesukone
Liitännät
Yleiset tilat
Pesutupa, Kuivaushuone, Väestönsuoja, Ullakko, kellari tai irtaimistovarasto, Ulkoiluvälinevarasto, Talosauna
Autopaikat
Avopaikka 27 kpl
Autotalli 8 kpl
Lisätiedot sato@tl-konserni.fi
Ei sisälly vuokraan
Palvelupäällikkö
Mari Piipponen
Sisätilojen huolto
SATO talomestari
Huoltoyhtiö
Tapiolan Lämpö Oy, Mäntyviita 2, 02110, ESPOOhttps://www.tapiolanlampo.fi/
Väestönsuoja
Kyllä
Pelastussuunnitelma
Osta vastuullisesti -kodit sijaitsevat energiatehokkaissa taloissa. Ne ovat keskimääräistä parempi valinta vastuullisuuden näkökulmasta.
Green homes -kodeissa on joko maalämpö tai kulutusperustainen vedenlaskutus tai molemmat. Lisäksi kotien asukkaat saavat vuokranantajaltaan säännöllisesti tietoa asumisesta aiheutuvista ilmastopäästöistä ja opastusta kestävämpään asumiseen.
Vakuus 0 €
Lähes kaikissa asunnoissamme vuokravakuus on nolla euroa - voit käyttää säästyneen summan vaikkapa uuden kodin sisustamiseen!
Telia laajakaista
Vuokraan sisältyy Telia 50 M nettiyhteys, ja tarvittaessa voit nostaa nopeutta etuhintaan.
Lemmikit tervetulleita
Lemmikit ovat tärkeitä perheenjäseniä ja lämpimästi tervetulleita asukkaaksi lähes kaikkiin SATOkoteihin.